Bankada Kampüs Nedir?

Bankada Kampüs, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın üniversite öğrencilerine sunduğu istihdam ve sosyal sorumluluk projesidir. Bankacılık sektörüne, özellikle de katılım bankacılığına ilgi duyan öğrencilere yönelik bir yetiştirme programıdır.

Ders derste öğrenilir, Bankacılık bankada!

Kurulduğu günden bugüne, “Katılım Bankacılığının Okulu” olma hedefiyle ilerleyen Kuveyt Türk ailesi, Bankada Kampüs programı ile bankacılığı yerinde yani bankada öğretiyor ve programa katılan öğrencilerle bu büyük aileyi daha da genişletiyor.

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan, iletişim kabiliyeti yüksek ve takım çalışmasına uygun öğrencilere yönelik yarı zamanlı iş ve sağlam temelli bir bankacılık kariyeri imkânı sunulan Bankada Kampüs programına kabul edilen öğrenciler, yıl boyunca şubede veya genel müdürlükte yarı zamanlı çalışarak hem tecrübe kazanıyorlar hem de öğrenimlerine maddi destek sağlamış oluyorlar.

Neden Bankada Kampüs?

Klasik staj programlarının aksine Bankada Kampüs, istihdama yönelik uzun vadeli işe alım ve sosyal sorumluluk projesidir. Bankada Kampüs öğrencileri işe başladıkları andan itibaren Kuveyt Türk’ün bir çalışanı olarak gerçek bir çalışma ortamını deneyimleme fırsatı kazanırlar.

Süreç içerisinde öğrenciler “Temel Bankacılık Eğitimleri”; “Katılım Bankacılığı Eğitimleri”; “Kişisel Gelişim Eğitimleri”; “Kredi, Satış, Dış Ticaret Eğitimleri”; “Proje Bazlı Eğitim ve Uygulamalar” başta olmak üzere birçok eğitime katılma fırsatına sahip olurlar.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere mezuniyet sonrasındaki görüşmelerin ardından hem şubelerde hem de genel müdürlük kadrolarında öncelikli istihdam imkânı sunulur. Bu anlamda Bankada Kampüs, geleceğe yönelik kariyer kaygısı duyan öğrencilere yol göstermekte ve önemli fırsatlar sunmaktadır.

Mentör - Mentee Eşleşmesi

Programa katılmaya hak kazanan öğrenciler işe ilgili birimlerde tecrübeli ve bu tecrübelerini aktarma konusunda eğitim almış mentörlerinin yanında başlarlar. Program süresince mentör – mentee ilişkisi ile bankacılık mesleğini yaşayarak öğrenirler.
Bankada Kampüs programı, iş hayatının gerçek ortamını öğrencilere yaşatarak; teorik bilgiyi uygulayabilme, pratiğe dönüştürebilme sürecine onlara pozitif bir katkıda bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler Bankada Kampüs olabilir?
Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin 3. ya da 4. sınıfında okuyan, iletişim kabiliyeti yüksek, potansiyeli yüksek ve takım çalışmasına uygun üniversite öğrencileri Bankada Kampüs olabilirler.
Hangi dönemler alım yapılıyor?
Bankada Kampüs sürecinde belirli bir işe alım tarihi bulunmamaktadır. Yılın her dönemi alınabilir.
Nasıl başvurabilirim?
Katıl Bize kariyer ve işe alım portalımıza özgeçmiş bırakmanız gerekmektedir. Özgeçmiş oluşturmadıysanız buraya tıklayarak oluşturabilirsiniz. Sitede özgeçmişiniz bulunuyorsa aktif bankada kampüs ilanları için burayı tıklayabilirsiniz.
Program ne kadar sürüyor?
Katıl Bize kariyer ve işe alım portalımıza özgeçmiş bırakmanız gerekmektedir. Özgeçmiş oluşturmadıysanız buraya tıklayarak oluşturabilirsiniz. Sitede özgeçmişiniz bulunuyorsa aktif bankada kampüs ilanları için burayı tıklayabilirsiniz.
Program ne kadar sürüyor?
Bankada kampüs programı mezuniyetle birlikte sonlanır. Dördüncü sınıfın sonuna kadar program devam etmektedir.
Nerede çalışacağım?
Öğrencinin nitelikleri ve kurumun ihtiyaçları çerçevesinde şubeler ve genel müdürlük kadrolarında part-time olarak çalışılmaktadır.
Haftada kaç gün çalışacağım?
Program boyunca haftada en az bir gün katılım şartı aranmaktadır. Öğrenciler, ayda on dört iş gününü geçmemek şartıyla işe geldikleri gün sayısını artırabilirler.
Hangi eğitimleri alacağım?
Bir sosyal sorumluluk projesi olan Bankada Kampüs süresince öğrenciler birbirinden faydalı eğitimlere katılmaktadırlar. Alınacak olan eğitimlerden bazıları şunlardır: Temel Bankacılık Eğitimleri, Katılım Bankacılığı Eğitimleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Yönetim Eğitim Uygulamaları, Kredi Satış - Dış Ticaret Eğitimleri, Proje Bazlı Eğitim ve Uygulamalar.
Başka hangi sürprizler beni bekliyor?
Bankada Kampüs öğrencileri Kuveyt Türk çalışanların sahip olduğu birçok sosyal imkâna sahip olabilmektedirler. İşe geldikleri gün sayısınca yemek kartlarına yükleme yapılmakta ve sigortaları yatırılmaktadır. Ayrıca yine işe geldikleri gün başına ücretlendirilmektedirler.