Kuveyt Türk Katıl Bize

Hakkımızda

Kuveyt Türk'ün kariyerine katılım bankacılığı alanında şekil vermek isteyen adaylara sunduğu benzersiz fırsatlar Katıl Bize'de!

Kariyerini katılım bankacılığı alanında şekillendirmek isteyen adaylar, Kuveyt Türk'ün işe alım portali Katıl Bize'de yayınlanan işe alım ilanları üzerinden başvurularını iletebilirler.

Her biri alanında uzman olan Kariyer ve İşe Alım ekibi çalışanları aracılığı ile gerçekleştirilen işe alım süreçlerinde şu özellikleri taşıyan adaylar değerlendirilir:

  • Katılım bankacılığında çalışmaya istekli,
  • Takım çalışmasında başarılı,
  • İletişim ve ikna becerileri kuvvetli,
  • Başarı odaklı.

Katılımcı yönetimin ve şeffaflığın öncelik olduğu Bankamızda, çalışan adayları ile gerçekleştirilen mülakatlar sonrası İşe Alım Komitesi'nde değerlendirme gerçekleştirilir. Bu komite aracılığı ile işe alım süreçleri daha şeffaf ve çok yönlü değerlendirmenin olduğu bir şekilde tamamlanır.

Kuveyt Türk, Katılım Bankacılığı Okulu olmak yolunda emin adımlarla ilerlerken çalışanlarının ve çalışan adaylarının mesleki ve kişisel gelişimlerini önemser. Bunun doğal bir sonucu olarak;

  • İşe alım süreci olumlu olarak kapanan çalışan adayına işe alım kararı tebliğ edilir,
  • İşe alım süreci olumsuz olarak kapanan çalışan adayına ise karar tebliğinin yanı sıra kendi gelişimlerine destek olabilecek bilgiler aktarılır. Böylece işe alım süreci olumsuz olarak sonlanan çalışan adayları için sürecimiz ciddi bir gelişim platformudur.
Türkiye'nin ve Finansın En İyi İşvereni

Great Place to Work Enstitüsü tarafından Türkiye' de 6. kez düzenlenen “Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2018” yarışmasında Kuveyt Türk, “2000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde Türkiye'nin En İyi İşvereni ve Finansın En İyi İşvereni ödüllerine layık görüldü. Ayrıca Kuveyt Türk, katılım bankacılığı sektöründen listeye giren ilk ve tek banka olmayı da başardı.

Her yıl açıklanan Türkiye'nin En İyi İşverenleri listesinde, mükemmel işveren olabilme özelliğine ve insani dokunuşu yüksek bir kurum kültürüne sahip Türkiye'nin önde gelen şirketleri yer alıyor. Liste oluşturulurken çalışanların kurum kültürü hakkındaki fikirleri ve İK uygulamaları bütünsel olarak değerlendiriliyor, kurum kültürü güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu başlıklarıyla ele alınıyor.

Kuveyt Türk de “Önce Çalışan” anlayışı, İyi Ki dedirten ideal çalışma ortamı, sektörde öncü İK Uygulamaları ve yüksek çalışan bağlılığı ile Türkiye'nin En İyi İşvereni ve Finansın En İyi İşvereni ödüllerinin sahibi oldu.

Katılım Bankacılığı Lideri

Faizsiz bankacılık sektörünü büyütmek ve bu sektördeki en büyük aktörlerden biri olmak için yola çıkan Kuveyt Türk ailesi olarak, genç ve dinamik kadromuz ile büyüme yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Türkiye'de lider, dünyada ise ana ortağımız Kuwait Finance House ile 2. büyük faizsiz banka olma özelliğimizi koruyoruz. Yenilikçi ürünler, Ar-Ge merkezleri, Fintech yatırımları ve yurt dışı açılımları ile sağlam adımlarla sektörde ilerliyor ve faizsiz bankacılığın gelişimine önemli katkılar sağlıyoruz. Kuveyt Türk, kurulduğu günden bugüne kadar faizsiz bankacılık sisteminde özeni, yatırım alanlarında araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli ve süratli hizmet sunmayı, çalışanlarının verimliliğini artırmak için sürekli eğitime tabi tutmayı kendisine ilke edinmiştir. Banka, yurt içinde ve yurt dışında şubeleri ve muhabir bankaları vasıtasıyla, her türlü çağdaş teknolojik imkânları kullanarak, süratli ve kaliteli hizmeti tasarruf sahiplerinin ve yatırımcılarının ayağına götürebilmenin mutluluğunu yaşamaktadır. 2017 yılında Türkiye'deki 28'nci yılını kutlayan Kuveyt Türk, dinamik kurumsal yönetim anlayışı, müşterilerinin hizmetine sunduğu yenilikçi ürünlerle ve yurt dışı açılımıyla Türkiye'de katılım bankacılığının gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.

Banka'nın hisselerinin %62,24'ü Kuveyt Finans Kurumu'na, %18,72'si Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne, %9'u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kuruluşu'na, %9'u İslâm Kalkınma Bankası'na, geriye kalan %1,04'lük kısmı ise diğer gerçek ve tüzel kişilere aittir. Kuveyt Türk'ün en büyük ortağı konumunda olan Kuveyt Finans Kurumu (Kuwait Finance House - KFH), milyarlarca ABD dolarlık toplam fon büyüklüğü ve etkin uluslararası hizmet ağı sayesinde Banka'nın istikrarlı gelişiminin teminatı konumundadır. Güven veren finansal gücüyle, Türkiye ile dünya arasında finansal köprü olan, eğitimli, yetenekli ve kendini işine adamış insan kaynağıyla, altın bankacılığının öncüsü olarak, kusursuz teknolojik altyapısıyla, ülkemizi sukuk ile tanıştıran, reel ekonominin yanında, Türkiye'nin en iyi İslami finans kuruluşudur.

Değerlerimizle Büyüyoruz

Kuveyt Türk Katılım Bankası bir yandan bankacılık sektörünün gelişimine katkı sağlarken, bir yandan da toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.

Toplumun sorumluluklarının farkında olarak yaşamına devam etmesi gerektiğine, bunun bir parçasının da öz değerleri nesilden nesile doğru bir şekilde taşımak olduğuna inanıyor.

Gerçekleştirilen tüm kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde, çalışanlarının da desteğini alınarak topluma fayda sağlamayı amaçlıyor. Çalışanların gönülden sahiplendiği projelerle kültürel mirasımızı yaşatıp, gelecek nesillere bu değerleri bırakmayı hedefleniyor.

Bugüne dek yapılan yardım kampanyalarının yanı sıra Türkiye'nin tarih ve kültür mirasını koruma amaçlı birçok restorasyon projesi üstlenilerek, kitap ve belgesel gibi bir çok kalıcı eser bırakıldı.