Bu ilan yayından kaldırıldı. Yayında olan açık pozisyonları görüntülemek için lütfen tıklayınız.

TechTalent 2020 (Tech2020)

Kuveyt Türk Katılım Bankası / Çayırova / Kocaeli
Yayın Tarihi: 22.05.2020

Kuveyt Türk TechTalent Programı Nedir?


Kuveyt Türk TechTalent programı Kuveyt Türk'üngelecek yıllarda başarısını devam ettirecek ve daha üst seviyelere çıkaracakBilgi Teknolojileri yeteneklerini yetiştirme programıdır. Kariyerine güncel teknolojilerile çalışan, Ar-Ge projelerinde görev alan bir yazılım mühendisi, veri analistiveya iş analisti olarak başlamak istersen katıl bize!

Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri NasılÇalışıyor?

Kuveyt Türk, Bünyesinde bulunan iki adet BilgiTeknolojileri AR-GE Merkezi ile Bankacılık alanında yeni teknolojileringelişimine öncülük etmektedir. Kuveyt Türk bünyesindeki yetenekli BilgiTeknolojileri kadrosu ile BOA ismini verdiğimiz bankacılık platformunugeliştirmektedir. Bu sistem Türkiye’de Katılım Bankacılığı sektöründe yaygınşekilde kullanılmakta ve 20 ülkeye ihraç edilmektedir. BOA’yı geliştirirkengeleneksel ve platform bankacılığından öte bulut teknolojileri, ileri düzeyanalitik, yapay bilgi edinimi ve biyometrik güvenlik çözümlerine odaklanılmaktadır.

2015 yılında Kuveyt Türk’ün %100 iştirakiolarak kurulan Architecht, “Finansal Teknolojiler” ve “Siber Güvenlik”alanlarında çözümler üreten  XTM,Powerfactor, ViPOS, Altın ATM gibi yenilikçi teknolojileri ihraç eden biryazılım şirketi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kuveyt Türk tarafından Eylül 2017’de kurulanLonca Girişimcilik Merkezi Merkezi’nde startup’lara eğitim, proje bazlı mentorlük, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti, cihaz geliştiren girişimcilere Ar-Gedesteği ve bu konuda özel mentorlük gibi birçokdestek sağlamaktadır.

TechTalent Programı için Sunulan Farklıİmkanlar Var mıdır?


·        Ücretsiz Yüksek Lisans imkanı

·        Özel TechTalent Eğitim Programı

·        Özel Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi

·        Özel Ücretlendirme

      BuPrograma Kimler Başvurabilir?

2019 yılında üniversiteden mezunsan veya 2020yılı içinde Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletmeMühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleribölümlerinden mezun olacaksan başvuru yapabilirsin.

     TechTalent Olmak İçin Hangi Aşamalardan Geçeceğim?

Başvuru sonrasında kriterleri karşılamandurumunda video mülakat, genel yetenek sınavı ve kişilik envanterinekatılacaksın. İlk aşamada başarılı olman durumunda online bir İngilizcesınavına dahil olacaksın. Online sınav süreçlerinden sonra keyifli ve farklıbir değerlendirme merkezi tecrübesi seni bekliyor. Bu süreçte tüm yeteneklerinive fikirlerini göstermen gerekiyor. Bu süreçten de başarılı bir şekildegeçersen Kuveyt Türk Üst Yönetiminin yer aldığı panel mülakat deneyimiyaşayarak sürecini tamamlayacaksın.

     Süreçler Hakkında Nasıl Bilgi Sahibi Olabilirim?

Sonucun ne olursa olsun her aşamada ayrıbilgilendirmeler gerçekleştirilecektir.

     Değerlendirme Merkezi Süreçlerinde Benden Ne Bekliyorsunuz?

Yeniliğe açık, sürekli gelişime önem veren,analitik bakış açısına sahip, dinamiksen ve hedeflerin varsa bunları bizegöstermeni bekliyoruz. Bize kendini tanıtabileceği uygulamalarımız hazır meraketme.

Kuveyt Türk Hakkında Merak Edilenler

 

       Çalışma Ortamı

Kuveyt Türk’te biz, mutluluğumuzun sırrınınher yönüyle insana verilen değerde saklı olduğunu biliriz. Bu yüzden, güçlüaile bağları olan Kuveyt Türk bünyesindeki istisnasız her bir çalışmaarkadaşımızın mutluluğu bizim için çok önemli. Kuveyt Türk %82 olan çalışanMemnuniyeti oranı ile Türkiye ve Avrupa Normuna göre Yüksek Performanslı Globalşirketlerin önündedir. Bunu son 2 senedir aldığı ödülle de tescillemişdurumdadır. 2018 ve 2019 yıllarında Great Place to Work Enstitüsü tarafındandüzenlenen “Türkiye'nin En İyi İşverenleri” yarışmasında Kuveyt Türk, “2000+Çalışan Sayısı” kategorisinde Türkiye'nin En İyi İşvereni ve Finansın En İyiİşvereni ödüllerine layık görüldü. Ayrıca Kuveyt Türk, katılım bankacılığısektöründen listeye giren ilk ve tek banka olmayı da başardı.

      Eğitim Olanakları

Kuveyt Turk 2017 yılında hayata geçenbankacılık Okulu ve 6 Fakültesi ile çalışanlarına her alanda en yeni eğitimlerivermekte ve gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Gerek online, gerek sınıf içieğitimlerle hem uzmanlık alanlarında hem de yetkinliklerinde Gelişimsağlamaları için çalışanlarını desteklemektedir. Uzmanlık alanlarına görebirimler yurtdışında da eğitim alabilmektedir. TechTalent sürecindekiçalışanlar için MBA programı ücretleri Kuveyt Türk tarafından karşılanmaktadır.AR-GE Merkezinde çalışan tüm çalışanlar devletin sunduğu özel desteklerdenfaydalanmakta ve Doktora eğitimlerine devam ettirmektedirler.


      Fiziksel Koşullar


Şekerpınar’da bulunan Bankacılık ve YaşamÜssünde 1200 kişi bir arada çalışmaktadır. Yatay Mimari ile inşa edilenBankacılık Üssünde çalışanların tüm ihtiyaçları düşünülmüştür. BankacılıkÜssünde Otel, Spor Salonu, Caribou Café, Kuru Temizleme, Teknolojik Market,Terzi, Yemekhane, Futbol ve Basketbol Sahası, Kuaför, 3D Yazıcıların BulunduğuMaker Lab, İnovasyon Merkezi, Hobi Salonu, Play Station Köşesi bulunmaktadır.

     Yan Haklar


Kuveyt Türk’te işe başladığınız zaman piyasayagöre rekabetçi bir ücret ve performansa göre belirlenen yıllık primin dışındageniş bir yan haklar paketinden de faydalanmaya başlarsınız. Türkiye’nin heryerinde geçerli özel sağlık sigortası, yol yardımı, kıyafet bütçesi, yemekücreti ile oluşturulmuş geniş yan haklar paketi, İngilizce ve Arapça Seviyenizegöre alacağınız dil tazminatı ile Kuveyt Türk hayat standartlarınızı arttırmayakatkıda bulunur. Sadece bugünkü çalışma hayatınızı değil, emekliliğinizi dedüşünerek bugünden kurum katkılı bireysel emeklilik ödemesi ile geleceğinizebir katkı da bizden gelir.


Tüm bu yan haklar paketinizi 2019 Brandon HallGrup tarafından “En Yenilikçi Yan Haklar Uygulamaları” kategorisindeMükemmellik ödülünü alan ve Bankacılık sektöründe ilk olma özelliğini taşıyanEsnek Yan Haklar Uygulamamız Sepetim Uygulamasını kullanarak esnetebilir, azkullandığınız yan haklardan çok kullandıklarınıza bütçe aktarabilirsiniz.Oluşan bütçelerle umre, yurt içi veya yurt dışı turlar, akaryakıt, telefonseçebilir ya da binlerce ürünün yer aldığı alışveriş sitelerinden ihtiyacınızolan ürünleri alabilirsiniz.